^Na górę.

  • CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

    Oferuję Państwu pełną diagnostykę komputerową silnika i podzespołów elektronicznych zamontowanych w samochodach marki VW, AUDI, SEAT, SKODA. oraz podstawową diagnostykę komputerową w postaci: odczytu i kasowania błędów w samochodach pozostałych marek.

  • CENNIK USŁUG

    Zapoznaj się z naszymi konkurencyjnymi cenami!!! Nasz katalog usług i cennik dostosowany jest do każdego klienta..

  • CHECK ENGINE

    Zanim oddasz auto do mechanika odwiedź nas. Dobra diagnoza pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas.

Check Engine

Zapewne każdy spotkał się kiedyś ze świecącą się kontrolką silnika check engine w samochodzie. Niekoniecznie musiała nam się zapalić kontrolka check engine we własnym samochodzie, ale może w samochodzie kogoś znajomego… Kiedyś samochody nie były wyposażone w komputery pokładowe, nie wyświetlały więc żadnych błędów. Współczesne auta są przesycone elektroniką i każdy, nawet mało istotny, błąd w układzie elektronicznym może zostać wyświetlony na wyświetlaczu komputera pokładowego bądź też zakomunikowany poprzez zaświecenie się kontrolki check engine.

Kontrolka silnika check engine zapala się zawsze, kiedy komputer pokładowy samochodu otrzyma komunikat błędu, czyli błędnego działania któregoś z podzespołów silnika. Najczęściej są to błędy wywołane przez któryś z wielu czujników. Ale nawet zapalenie się kontrolki check engine nie zawsze pozwala określić, z błędem jakiego podzespołu mamy do czynienia.

Często zdarza się, że po wyświetleniu na desce rozdzielczej kontrolki check engine, silnik przechodzi samoczynnie w stan serwisowy, czyli taki, w którym komputer nie dopuszcza do przekroczenia pewnej liczby obrotów lub zmniejsza dynamikę silnika, by go nie siłować. Taki stan może się utrzymywać do czasu, aż błąd nie zostanie wykasowany z pamięci komputera -samodzielnie bądź też podczas wizyty w wyspecjalizowanym serwisie. Czasami zdarza się, że błąd sam się wykasuje po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika.

 

Warto pamiętać, że przy zapaleniu się kontrolki silnika check engine najlepiej pojechać do serwisu w celu odczytania numeru błędu i zdefiniowania, co wywołało wyświetlenie się błędu. Taki zabieg przyczynia się do zmniejszenia liczby problemów, jakie mogą nas spotkać w przyszłości. Prawidłowe serwisowanie samochodu pozwala wydłużyć jego żywotność i niezawodność.

 

Tagi

Nieautoryzowany warsztat koncernu Volkswagen AG,diagnostyka komputerowa, check engine, DPF, diagnostyka w kościanie, dopalanie dpf, kasowanie inspekcji serwisowej, aktywacja funkcji, regeneracja DPF, OBDII, UBEZPIECZENIA, VAG, Poznań, czempiń, Silnik, VW, Passat, Audi, nie odpala, kościan, pali się kontrolka, nie działa, sonda lambda, duże spalanie, warsztat, szybko, tanio, vag, vcds, MMI, TV Free, Aktywacja DVD, OBD Eleven

diagnostyka komputerowa, kasowanie inspekcji serwisowej, kody błędów, diagnostyka, aktywacja i dezaktywacja funkcji, diagnostyka silnika, check engine, kontrolka, vag, obd2, vcds, program do diagnostyki, vw, skoda, seat, audi, sterownik, poznań, czempiń, kościan, okolice

Diagnostyka komputerowa silników i podzespołów elektronicznych w samochodach VW, SKODA, AUDI, SEAT. Jacek Peda ul. Polna 9, 64-020 Czempiń, tel. 604420144 NIP 785-136-12-27